Instruktoriai

Darius Jonušis

BMW vairavimo akademijos įkūrėjas, savo patirtimi su dalyviais besidalinantis nuo pat pirmųjų saugaus vairavimo mokymų. D. Jonušis yra laikomas vienu sėkmingiausiu visų laikų Lietuvos lenktynininku, kurio pasiekimai atvėrė kelius jauniesiems sportininkams.

Savo karjerą pradėjęs kartingo trasoje, Darius toliau sėkmingai ją tęsė Vakarų Europoje, lenktyniaudamas Europos Formulės Renault, bei Europos Ford Fiesta lenktynėse. Pabaigęs savo sportinę karjerą D. Jonušis nei per žingsnį nenutolo nuo auto sporto. Vieno didžiausio bei prestižiškiausio auto sporto renginio „1000 km lenktynių“ organizatorius, ne vienerius metus kaip treneris yra dirbęs su Kazimieru Vasiliausku ( Formulės – 2 klasės lenktynininku). BMW vairavimo akademijos dalyviai ypatingai vertina ne tik didelę Dariaus Jonušio vairavimo patirtį, sukaupta lenktyniavimo bei lenktynininkų treniravimo laikotarpiu, bet ir gebėjimą turimas žinias perteikti aiškiai, koncentruotai bei atsižvelgiant į kiekvieno dalyvio daromas klaidas – individualiai. Atsižvelgdamas į kiekvieno dalyvio susiformavusius vairavimo įgūdžius D. Jonušis stengiasi sudaryti atitinkamas situacijas, kad mokymų dalyviai praktinių užsiėmimų metu galėtų ne tik klysti, bet ir kiekvienoje situacijoje atrasti efektyviausią problemos sprendimo būdą.

Klausimas Dariui Jonušiui:

Jei aš kasdien vairuoju automobilį priekiniais ar keturiais varančiais ratais, ar gausiu naudos ir žinių BMW vairavimo akademijoje, kurioje dažniausiai naudojami automobiliai galiniais varančiais ratais

Atsakymas:

Lauksiu Jūsų BMW vairavimo akademijos mokymuose, kuriuose padėsime Jums suprasti, kad visgi pati svarbiausia automobilio „mechanikos“ dalis yra VAIRUOTOJAS.


Martynas Tankevičius

Martynas Tankevičius su automobilių sportu susijęs nuo 2000 metų kuomet pradėjo savo sportinę karjerą kartų lenktynėse. Per savo karjerą ne kartą įrodė savo meistriškumą ir tapo Lietuvos, bei Baltijos šalių čempionu, taip pat daugkartiniu “Žiemos taurės” nugalėtoju. 2010 m. lenktyniaudamas savo paskutinįjį sezoną, jau padėjo treniruotis kitiems sportininkams ir vedė juos pergalių keliu. Nuo 2011 m. savo žinias taip pat pradėjo teikti patiems mažiausiems 6 – 12 m. amžiaus vaikams, Plytinės kartodrome vykstančio būrėlio metu, kuriame vaikai mokomi lenktyniauti, taisyklingai ir saugiai vairuoti, valdyti kartus, suvokti saugumo svarbą, bei suprasti aplinką. Tais pačiais metais tapo BMW vairavimo akademijos instruktoriumi.

Sunku suskaičiuoti kiek vairuotojų, ne vienos dešimties akademijų metu, turėjo galimybę pasisemti žinių iš lenktyninko, ne tik kaip būti greitam, puikiai kontroliuoti automobilį, bet ir savikritiškai įvertinti savo galimybes prie vairo bei būti atsakingam kelyje ne tik už save, bet ir aplinkinius.

Klausimas Martynui Tankevičiui:

Kam reikia ekstremalaus ir efektyvaus vairavimo mokymo jeigu gatvėje aš važinėju labai ramiai?

Atsakymas:

“Ar žinojote, kad susiklosčius atitinkamoms aplinkybėms esant sausai kelio dangai automobilis gali pradėti slysti važiuojant net mažesniu nei 60 km/val greičiu? Nesvarbu, kad esate užtikrinti savo ramiu vairavimu, tačiau ar įvykus avarijai bus ramiau pasakius “Juk aš nekaltas!” net jei tos situacijos būtų galima išvengti? Net ir profesionalai tobulina savo sugebėjimus ilgų, varginančių treniruočių metu, todėl paprastiems vairuotojams, važinėjantiems kasdien ar kas pusmetį, būtina išsiugdyti tinkamus įgūdžius, bei išmokti įvertinti pavojų kelyje, bei sugebėti jo išvengti.”


Vytautas Juodagalvis

Vytautas Juodagalvis dirba BMW vairavimo akademijoje nuo 2000 metų. Pirmos patirties vairavimo įgūdžių ugdyme sėmėsi iš tokių Lietuvos automobilių sporto profesionalų kaip Jonas Dereškevičius ir Darius Jonušis. Pats Vytautas susijęs su automobilių sportu nuo vaikystės – tai buvo kartingo būrelis, po to ralio komanda, kurioje Vytautas padėjo vyresniems kolegoms ruošti ralio automobilius. Nuo 1997m. Vytautas dirbo prie formulės klasės lenktyninio automobilio paruošimo ir aptarnavimo, nuo 2000m. buvo mechanikas ir treneris Lietuvos kartingo komandoje, visada kovojusioje dėl čempionų titulų, taip pat Kazimiero Vasiliausko treneris. Vėliau dirbo vaikų kartingo būrelio mokytoju.

Visus tuos metus nuo 2000-ųjų dirbant BMW vairavimo akademijos instruktoriumi, jo veikla buvo susijusi su automobilių lenktynių organizavimu. Vienerius metus Vytautas dirbo įmonėje, vykdančioje pirminį vairuotojų mokymą. 2011m. papildomo efektyvaus vairavimo mokymo patirties pavyko pasisemti ir Austrijoje, viename iš didžiausių vairavimo mokymo centrų Europoje “Driving camp Pachfurth”, susipažinti su Austrijos įvairių kategorijų vairuotojų rengimo specifika. Tais pačiais metais jis sudalyvavo ir taip pat buvo sertifikuotas “ECOWILL projekto” ekovairavimo mokymuose, skirtuose vairavimo instruktoriams.

Per visus veiklos metus vairavimo įgūdžių lavinimo pamokų Vytautas yra pravedęs šimtams statistinių vairuotojų o jo patarimus prisimins dešimtys vaikų, pradėjusių savo pažintį su vairavimu kartingo būrelyje.

Klausimas Vytautui Juodagalviui:

kas vairuotoją daro tikru vairuotoju?

Atsakymas:

Patirtis. Sunkus darbas bei nuolatinis vairavimas nuo taško A iki taško B, neturi nieko bendro su vairavimo patirtimi. Vairavimo patirties Jūs galite pasisemti BMW vairavimo akademijoje.


Edvinas Arkušauskas

Edvinas Arkušauskas, nuo 1995 metu pradėjo lenktynininko karjerą JAV. Per daug metų dalyvavo Nacionaliniuose ir PRO čempionatuose kaip Formulės pilotas. Lipdamas karjeros laiptais užėmė 22 prizines vietas, pasiekė vieną trasos greičio rekordą ir pateko į JAV geriausių pilotų dešimtuką Formulės Mazda klasėje. 2000 metais buvo paskirtas bolidų testavimo pilotu ir instruktoriumi vienoje iš Formulės gamyklinių komandų. BMW Vairavimo akademijoje dirba nuo 2008 metų ir patirtimi bei žiniomis mielai dalinasi su mokymų dalyviais, siekdamas, kad kelyje jie jaustųsi saugiai.

Klausimas Edvinui Arkušauskui:

Kam reikia ekstremalaus ir efektyvaus vairavimo mokymo, jeigu gatvėje aš važinėju labai ramiai?

Atsakymas:

Nors vairuotojas ir yra įsitikinęs, jog vairuoja atsargiai bei ramiai, jis negali būti tikras, jog kiti eismo dalyviai nesukels avarinės situacijos arba, pavyzdžiui, į važiuojamąją kelio dalį neišbėgs gyvūnas. BMW vairavimo akademijos mokymuose įgytos žinios, įgūdžiai bei patirtis padės greičiau numatyti gręsiantį pavojų bei jo išvengti.


Ignas Jurginis

Ignas Jurginis aistrą automobiliams bei automobilių sportui puoselėja nuo paauglystės. Pirmuosius teisingo vairavimo įgūdžius Ignui perdavė tėvas – tuometinės TSRS automobilių sporto  meistras. Toliau savo vairavimą Ignas Jurginis tobulino remdamasis to meto garsių auto sporto meistrų  patirtimi bei studijuodamas jų vairavimo techniką.

Būdamas 18 metų pradėjo rinkti ir tobulinti automobilių variklius, tokiu būdu įgijo vertingų techninių žinių, kurias vėliau sėkmingai pritaikė dirbdamas UAB “Promosportas” bei ruošdamas žiedinėms lenktynėms kėbulinius bei formulės klasės automobilius.

Nuo 1999 metų kartingo sporto treneris.

2007-ais subūrė profesionalią kartingo komandą „IJ-Racing“, kuriai vadovauja iki šių dienų. Igno Jurginio  treniruojami sportininkai aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse varžybose. Net keturi iš šių sportininkų yra pelnę Lietuvos kartingo sporto čempiono titulą.

Savo patirtimi su BMW vairavimo akademijos dalyviais Ignas Jurginis dalinasi nuo 2002 metų.

Klausimas Ignui Jurginiui:

Kokią naudą duoda mokymai BMW automobiliais kitų modelių vairuotojams?

Atsakymas:

Nesvarbu kokio gamintojo ar tipo automobilį vairuojate – visi jie paklūsta tiems patiems fizikos dėsniams ir vairavimo technikos pagrindai nesikeičia, tiesiog kartais vairuotojui būna lengviau ar sunkiau suprasti skirtingų automobilių valdymo techniką. Tobulas vairuotojas automobilį turi pajusti bei gebėti suvaldyti ekstremaliose situacijos.